Ubezpieczenie Turystyczne

Już dziś

Zabezpiecz swój wakacyjny wyjazd u Nas!

Polisa turystyczna powinna gwarantować pokrycie wszystkich wydatków związanych z koniecznością udzielenia pomocy medycznej. Zaliczamy do nich m.in koszty leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu ubezpieczonego do kraju.

Wypełnij formularz

Porównaj Oferty

Kup polisę

Dlaczego warto kupić polisę turystyczną u Nas?

Podaj dane w formularzu. Wprowadź informacje dotyczące celu, charakteru i kierunku podróży. Dzięki temu wyświetlone oferty będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Oszczędność pieniędzy. Polisę turystyczną w naszej porównywarce można kupić już od 2,63 zł dziennie.
Oszczędność czasu. Wybór odpowiedniej polisy podróżnej odbywa się online. Po zakończeniu transakcji, polisa natychmiast zostaje przesłana na Twój adres e-mail.
Szeroki wybór. W naszej porównywarce znajdziesz pond sto ofert ubezpieczeń od wiodących polskich towarzystw. Są to polisy standardowe, ale też przeznaczone dla narciarzy i osób podróżujących aktywnie.
Indywidualnie dopasowane oferty. Przedstawione przez nas oferty uwzględniają indywidualne potrzeby klienta. Dzięki ich precyzyjnej selekcji, otrzymujesz gwarancję, że polisa, którą wybierzesz będzie zgodna z kierunkiem, charakterem i celem Twojej podróży.
Pełne bezpieczeństwo. Zakup polisy w naszym kalkulatorze jest bezpieczny dzięki szyfrowaniu SSL. Twoje dane przekazujemy wyłącznie współpracującym z nami towarzystwom, po wcześniejszym wyrażeniu przez Ciebie zgody
DOM AUTO ŻYCIE BIZNES

  Ubezpieczenie Nieruchomości

   Ubezpieczenie Pojazdu

    Ubezpieczenie na Życie

     Ubezpieczenie Firmy

     Porównaj oferty
     i dobierz odpowiednią ofertę

     Bezpłatna wycena ubezpieczenia!

     Szybko. Tanio. Przejrzyście

     W każdej chwili możesz skorzystać z pomocy jednego z naszych doradców ubezpieczeniowych. Zapewniamy wsparcie przed i po zakupie polisy.

     Czy wiesz, że aż 70% Klientów znajduje tańsze ubezpieczenie porównując ceny?

     Nie zastanawiaj się tylko zadzwoń!

     Zadzwoń: 22 100 48 52

     Przede wszystkim należy dokładnie ocenić własne potrzeby oraz charakter samego wyjazdu. Na typowo turystyczną wycieczkę przeważnie wystarczająca jest polisa standardowa. Jeśli planujesz uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub sporty ekstremalne, sprawdź czy polisa obejmuje rozszerzenia zapewniające pokrycie kosztów ratownictwa i hospitalizacji, a także ochronę sprzętu sportowego przed kradzieżą, zgubieniem lub zniszczeniem.

     Polisa turystyczna powinna gwarantować pokrycie wszystkich wydatków związanych z koniecznością udzielenia pomocy medycznej. Zaliczamy do nich m.in koszty leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu ubezpieczonego do kraju. Innym ważnym aspektem jest dopasowane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), zapewniające wypłatę świadczeń w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu.

     Przy wyborze ubezpieczenia warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy polisy turystycznej. Może być to np. ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC sportowe czy krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu na czas podróży. Należy pamiętać o zapoznaniu się Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia - w dokumentach opisane są wyłączenia z ochrony ubezpieczenia, co może mieć istotny wpływ na ewentualną wypłatę świadczeń.
     Aktywne uprawianie sportu nierozłącznie związane jest z podwyższonym ryzykiem wypadku. Dlatego standardowy zakres polis nie obejmuje ochroną sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych. Zaliczamy do nich m.in. nurkowanie, surfing, baloniarstwo czy żeglarstwo oceaniczne. Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni przed zakupem polisy zapoznać się wcześniej ogólnymi warunkami ubezpieczenia i dostosować zakres oferowanej ochrony do własnych potrzeb oraz dokupić stosowne rozszerzenie, zgodnie z klasyfikacją sportów indywidualnie przygotowaną przez każdego ubezpieczyciela. Porównanie cen i zakresów polis turystycznych umożliwia kalkulator ubezpieczeń podróżnych.
     Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego skorzystać można z szeregu dobrowolnych rozszerzeń, pozwalających precyzyjnie dopasować ochronę do indywidualnych potrzeb. Zalecanym dodatkiem do polisy turystycznej jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, zapewniające odszkodowanie dla osób trzecich w przypadku umyślnej szkody na osobie lub mieniu.

     Podróżujący samolotem, mają także możliwość zakupu ubezpieczenia na wypadek ewentualnego opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotnicze. Warto także pomyśleć o assistance zapewniającym informacyjne, prawne i organizacyjne wsparcie ubezpieczyciela na czas podróży. Może być to np. pomoc tłumacza, wskazówki w razie kradzieży, organizacja pobytu dla najbliższych na czas hospitalizacji.
     Ostateczna cena polisy uzależniona jest także od docelowego miejsca i charakteru wyjazdu, długości pobytu, wybranego zakresu ochrony oraz ewentualnych dodatków.
     Przyjmuje się, że na terenie Europy suma ubezpieczenia powinna być nie mniejsza niż 20 000 euro zakładając typowo turystyczny pobyt. Podróż poza Stary Kontynent pociąga za sobą konieczność zwiększenia sumy gwarantowanej. Dotyczy to głównie w takich krajów jak USA, Kanada czy Australia, gdzie koszty leczenia są szczególnie wysokie. Warto każdorazowo dopasować wysokość sumy gwarantowanej do kosztów leczenia obowiązujących w danym kraju oraz do długości pobytu. Nie należy zapominać także o opłatach towarzyszących ewentualnej akcji ratowniczej.
     EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do EFTY (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu). Karta nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego, zapewniając wyłącznie minimalny zakres pomocy medycznej. Refundowane są tylko niezbędne działania podejmowane w celu ratowania życia, przeprowadzane w placówkach działających w ramach systemu publicznego.

     Warto mieć na uwadze, że w niektórych krajach EKUZ nie obejmuje skutków uprawiania sportów ekstremalnych. W żadnym wypadku nie należy liczyć także na pokrycie kosztów związanych z transportem poszkodowanego do kraju. Za większość usług posiadacz EKUZ musi zapłacić z własnej kieszeni, dlatego warto zadbać również o ubezpieczenie. Dopiero taki duet gwarantuje pełne wsparcie podczas podróży zagranicznej.

     Dalej nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

     Adres biura:

     ul. Powstańców Śląskich 50
     53-333 Wrocław

     Telefon:

     22 100 48 52
     666 673 061

     Email:

     biuro@gbcc.pl

      Jak się z nami kontaktować?

      or